אימון לשיפור הזוגיות

אימון לזוגות -אימון שיפור הזוגיות

האם אתם שבעי-רצון מהחיים הזוגיים שלכם?

מה הערכים שאתם מביאים לזוגיות שלכם?

האם אתם זוכרים שגם הזוגיות דורשת השקעה?

כיצד אתם נוהגים לפתור בעיות וחילוקי דעות?

כיצד אתם מקשיבים, כיצד אתם מדברים זה עם זה?

מהי תרומתכם לזוגיות?

רוב הזוגות חווים עליות ומורדות במהלך הקשר הזוגי שלהם.

בשנים האחרונות ניכר שזוגות רבים בוחרים להתגרש כפתרון לנישואים כושלים. בפתרון זה יש אומנם יתרונות אך גם חסרונות רבים.

היתרון העיקרי והמרכזי הוא שאדם פנוי לבנות חיי משפחה חדשים, תקינים, איכותיים, בריאים ומודעים יותר ולא יאלץ להמשיך לחיות בסבל.

החסרונות הם רבים והמרכזי שבהם הוא שחלק ניכר מהזוגות המתגרשים לא למדו להפיק תועלת מהנישואים הקודמים, לא שינו תפיסת עולם ולעיתים נכנסים למערכת זוגית נוספת, הדומה לקודמתה. הם וילדיהם נכנסים לסבל נוסף ומיותר.

אני שומעת יותר ויותר אנשים הטוענים שאם היו יודעים לאיזה תהליך של עבודה היו צריכים להיכנס על-מנת לשפר את הזוגיות השנייה שלהם, היו עושים זאת כבר בפעם הראשונה ומוותרים על הכאב שעברו בחווית הגירושים הקודמת.

 

ישנם זוגות המשלמים מחיר כבד בכך שנשארים בזוגיות לא בריאה ובנישואים כושלים, אך פעמים רבות הבחירה בגירושים היא בחירה בפתרון הקל יחסית.

בחירה להישאר בזוגיות הנוכחית ולבחור "לרומם" אותה לזוגיות מודעת ואיכותית – היא הבחירה הקשה, אך יש בה הרבה מאד רווח. בחירה זו גם מצריכה יותר השקעה, יותר נכונות, יותר מאמץ, יותר סבלנות, יותר מודעות וגם סיוע על-ידי איש מקצוע.

בדברים אלו אין כמובן המלצה להישאר במערכת זוגית כושלת. השינוי בכל מקרה הוא חשוב כשהמטרה החשובה היא להימצא בזוגיות המכילה מודעות גבוהה ליחסים ההדדיים-האיכותיים. כך שהתמורה והרווח בסופו של דבר יהיו מאד משמעותיים לשני בני הזוג.

תהליך אימון זוגי מאפשר לזוגות לערוך 'פסק-זמן' כדי להתבונן בחיים המשותפים במשקפיים חדשים ולהפוך את הקשר המודע למקור קבוע של ידידות, אהבה, הערכה, כבוד-הדדי, שיתופיות, נאמנות ושוויון בערך של כל אחד מהם.

האימון עוסק בבניית מודל ייחודי לכל זוג ומלמד אותו לבנות תכנית מעשית שתממש ערכים אלו ותצמיח אהבה מחודשת במערכת הזוגית.

הנישואים הם מסע רוחני ונפשי המאפשר לאדם איכות חיים, גילוי עצמי, קשר אינטימי תומך ואוהב ומימוש הפוטנציאל האישי להתפתחות ולהקמת והרחבת המשפחה.